KALENDARIUM

6.02 (wtorek) 20:00
Straszne Historie prezentują coś na święto zakochanych – legendarny kanadyjski slasher MOJA KRWAWA WALENTYNKA (1981, Kanada, reż George Mihalka)

W małym, górniczym miasteczku trwają przygotowania do pierwszej od dwudziestu lat walentynkowej potańcówki. Wszechobecną radość przerywa tajemnicze zabójstwo. Starsi mieszkańcy pamiętają krwawe wydarzenia sprzed lat, kiedy ocalały z wypadku w kopalni górnik ostrzegł mieszkańców by nigdy więcej nie świętowali dnia zakochanych… Teraz jakiś psychopata w górniczej masce, brutalnie morduje zakochanych. Czy koszmar sprzed lat powraca?

MOJA KRWAWA WALENTYNKA (nie mylcie tego filmu z ‘Krwawe Walentynki 3D’ z 2009r.) to efektowny, klimatyczny slasher ze ‘złotej epoki’ tego podgatunku. Straszne Historie pokazą go w pełnej, NIECENZUROWANEJ wersji.

Zapraszamy w najbliższy wtorek (6.02) o 20:00 do Znajomi Znajomych. Wstęp: 10 zł (w zamian dostaniecie kupon o wartości 10 zeta do wymiany na barze.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.02 (środa) 19:00

Pokaz filmu dokumentalnego: One Man’s Brexit

Znajomi Znajomych i twórca filmu Jonathan L. Ramsey zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego „One Man’s Brexit”.

O filmie

Film „Mój własny Brexit” to portret Marka Harrisona, 57-letniego Brytyjczyka, który przeprowadził się z północnej Anglii do Warszawy w 2011 roku. Uczy tu zawodowo angielskiego i działa w organizacji charytatywnej, jako trener piłki nożnej dla dzieci z wraszawskiej Pragi. Mieszka sam z psem i kotem w jednym z osiedli z wielkiej płyty na Bielanach. W filmie Mark opowiada o trudnej relacji z córką i jak postrzega swoje nowe życie w Polsce.

WSTĘP WOLNY

11.02 (niedziela) 12:00 Targi Torebek!

11 lutego zapraszamy do Znajomi Znajomych na wyjątkowe Targi Torebek!

Olbrzymi wybór, polscy projektanci, najlepsza jakość!
Eleganckie i sportowe. Małe i duże! Na okazję!

Więcej informacji wkrótce!

Zgłoszenia dla wystawców: fashioninwarsaw@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

12.02  (poniedziałek) 19:00

Improwizowane Walentynki

Zapraszamy (nie tylko zakochanych) na improwizowaną kronikę wypadków miłosnych w wykonaniu Teatru Improwizacji Pan Wigwam.

Będziemy się rozprawiać z mitami na temat miłości, ale może się też okazać, że po prostu będziemy je powielać.
Czy można znaleźć miłość na portalu randkowym?
Czy facet szuka kobiety na wzór matki, a kobieta na wzór ojca?
Lepiej być rozważną czy romantyczną?
Czy każda potwora znajdzie swego amatora?
Co znaczy „nie” dla kobiety, a co dla faceta?

Jedno jest pewne: albo będzie chemia, albo nie.

Występ kapeluszowany.

Spektakl zagra Teatr improwizacji Pan Wigwam. Więcej o nim na stronie http://panwigwam.pl/

 

 

 

 

 

18.02 (niedziela) 15:00 – 18:30 ALTERPOSE 

✏ Rysujemy piękno ludzkiego ciała!
✏ Poznajemy anatomię na żywo, a nie ze zdjęć.
✏ Jedna z niewielu takich inicjatyw/okazji w Warszawie, a właściwie jedna z dwóch o których nam wiadomo :D.

Pomożemy, nauczymy, powymieniamy się doświadczeniami i miło spędzimy czas 🙂

Spotkania są idealne dla:
✐ początkujących,
✐ zaawansowanych,
✐ hobbystów,
✐ ilustratorów, grafików, concept artystów,
✐ każdego,

>>> WSTĘP: free/uznaniowo <<<
(sugerowana kwota 20 zł, ale to Ty decydujesz, jak chcesz się odwdzięczyć za naszą pracę)

Zapraszamy wszystkich chętnych, tych doświadczonych i początkujących, którzy chcą się czegoś nauczyć i przy okazji wyluzować w doborowym towarzystwie!

 

 19.02 (poniedziałek) Coś krótkiego wybudza ze snu zimowego

Zimowe dni niby coraz dłuższe, ale jak to zwykle bywa, nie dość długie jeszcze. Dlatego żeby wybudzić się z marazmu dnia naszego powszedniego zawsze szarego, zapraszamy na improwizowane gry i wyzwania oraz inne artystyczne wybryki improwizatorów z Czegoś Krótkiego.

Postaramy się sprawić, żeby ten wieczór dał wszystkim na sali kopa na nowy rok, zaciesz na usta i ochotę na więcej impro w niedalekiej przyszłości. Taki beforek przed zbliżającymi się urodzinami naszej grupy. Będzie sztos!

Występ kapeluszowany czyli tak zwane co łaska oraz wspierajmy polską kulturę z kieszeni własnych.

21.02 (środa) Body Painting Live Art Performance

Już w środę 21 lutego 2018 roku o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Propaganda Sztuki w klubokawiarni Znajomi Znajomych (ul. Wilcza 58a) w Warszawie.

Mamy nadzieję, że dobrze wspominacie wieczór 5 grudnia ubiegłego roku, który niektórzy z Was spędzili z nami podczas live art performance’u i wernisażu wystawy Propagandy Sztuki. Teraz nadchodzimy z kolejną akcją!

Na 21 lutego przygotowujemy dla Was artystyczny body painting, podczas którego propagandowi malarze stworzą żywy obraz wymalowany na tancerce. Ta z kolei wytańczy to, co zostanie wymalowane, a także stworzy na płótnie własną, taneczną wizję. Wszystkiemu towarzyszyć będzie muzyka improwizowana grana na żywo.

Podczas wydarzenia odbędzie się również wernisaż malarstwa artystów związanych ze stowarzyszeniem Propaganda Sztuki i z galerią officyna art & design, będącą siedzibą stowarzyszenia.

WSTĘP WOLNY!

BODY PAINTING LIVE ART PERFORMANCE

Body painting – tworzenie żywego obrazu:
Wojciech Brewka
Luiza Poreda
Zuzanna Jankowska

Taniec:
Anna Juniewicz

Muzyka:
Marcin Steczkowski
Piotr Dąbrowski

 

25.02 (niedziela) 12:00

Targi Biżuterii 3

25 lutego odbędzie się druga edycja naszych targów w klubokawiarni Znajomi Znajomych, Wilcza 58a- samo centrum Warszawy!

Na gości będzie czekać polskie marki, zagraniczne perełki! Produkty cieżko dostępne w sklepach!

Różnorodne i oryginale modele najlepszej jakośći. Na co dzień i od święta.

Bransoletki, naszyjniki, pierścionki, kolczyki, broszki, spinki, dodatki do włosów, biżuteria dla Panów…..i wiele innych!

Wstęp dla gości bezłpatny!

Zgloszenia dla wystawców:
fashioninwarsaw@gmail.com
(prosimy o maila z informacją o marce i zdjęciami i dopiskiem Targii Biżuterii)

Sty 25@6:30 pm – 8:30 pm
6:30 pm
MPD to cykl klubowych spotkań dla producentów muzycznych. Na każdym dużo dobra – wykłady o rozmaitych aspektach tworzenia muzyki, spotkania ze znanymi producentami, pokazy sprzętu. MPD spotkanie #37 Data: 25.01.2018 (czwartek) Start: godzina 18.30 18.30 – 19.00 – zbieramy się na miejscu, testujemy sprzęty&software Moog, …
Sty 28@11:00 am – 8:00 pm
11:00 am
Po sukcesie pierwszej edycji Targi dla Zwierzaków zapraszamy na drugą, 28 stycznia! Targi ponownie odbęda się w klubokawiarni Znajomi Znajomych (Wilcza 58a)! Jest to wydarzenie skierowane do wszytkich miłośników zwierzaków, ale asortyment będzie skupiony na psach i kotach ♥ Na targach znajdziecie niszowe marki, polskie produkty i …
7:00 pm
Body Painting Live Art Performance Już w środę 21 lutego 2018 roku o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Propaganda Sztuki w klubokawiarni Znajomi Znajomych (ul. Wilcza 58a) w Warszawie. Mamy nadzieję, że dobrze wspominacie wieczór 5 grudnia ubiegłego roku, który niektórzy …
Wilcza 58a