IRIS – Fashion Film Fetish

Kiedy:
Październik 12, 2017@8:00 pm – 10:00 pm
2017-10-12T20:00:00+02:00
2017-10-12T22:00:00+02:00
Gdzie:
Wilcza 58a
Warszawa
Polska
Koszty:
10
IRIS - Fashion Film Fetish @ Wilcza 58a | Warszawa | mazowieckie | Polska

Sebastian Kobielski i Znajomi Znajomych w osobie Doroty Tomaszewskiej zapraszaja na 3 edycje FASHION FILM FETISH!

„Iris Apfel. Została ikoną świata mody w wieku osiemdziesięciu trzech lat. Najstarsza w historii „dziewczyna z okładki”. Kolorowy ptak. Jej znaki rozpoznawcze to: duże i okrągłe okulary, czerwona szminka i tony nietuzinkowej biżuterii. Znana z ciętego języka i niezwykłego poczucia humoru. Ma 95 lat i uważa, że była pierwszą kobietą na świecie, która nosiła dżinsy. Na początku swojej kariery usłyszała, że „nie jest piękna i nigdy nie będzie, ale ma coś o wiele lepszego – ma styl”. Obecnie jej nazwisko jest marką samą w sobie, a o jej ekstrawaganckich stylizacjach mówi cały świat. Apfel uważa, że jeśli nie ubierasz się tak samo jak inni, nie musisz myśleć jak oni.
Od zawsze jej największą pasją było projektowanie wnętrz i tkanin. W 1950 roku założyła z mężem firmę Old World Weavers, która urządziła Biały Dom dla dziewięciu prezydentów USA. Apfel mimo swojego wieku nadal nie zwalnia tempa i cieszy się życiem. Uważa, że młodość jest przereklamowana. W wywiadach ciągle powtarza, że „nie widzi nic złego w zmarszczkach, bo to dla niej pewien rodzaj odwagi”. Obecnie projektuje buty i biżuterię, uczęszcza na pokazy mody na całym świecie i przygotowuje książkę.
„Iris” to nie tylko film dokumentalny o niezwykłej kobiecie i jej barwnym życiu, ale także wyjątkowa podróż po historii mody. Pamiętaj – „lepiej być szczęśliwym, niż dobrze ubranym” (Iris Apfel).”

BILET: 10.00 zł do wymiany na barze.

Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y

Leave a Reply