Projekt 500+ Vol.1 / Wystawa malarstwa Kamila Jaczyńskiego
30 kwietnia 20:00
gru
13
śr.
Hercklekoty – Tymczasem u znajomych
gru 13@8:00 pm – 10:00 pm
Hercklekoty - Tymczasem u znajomych @ Warszawa | mazowieckie | Polska

Hercklekoty zagoszczą u znajomych!
Serdecznie zapraszamy!

Znajomi Znajomych ul. Wilcza 58a Warszawa
Środa – 13.12 o godz. 20:00!
WSTĘP WOLNY!
__

Hercklekoty to grupa improwizacji teatralnej powstała jako projekt uczennic i uczniów Szkoły Impro. Jesteśmy kolektywem kontrastujących temperamentów i osobowości. Bawiąc się różnymi formatami nieustannie odkrywamy dokąd może zabierać nas ta spontaniczna zabawa. Na scenie jesteśmy twórcami nieoczywistych biznesów, magicznych stworów, barwnych rodzin oraz wszystkich innych światów, do których zabiera nas wyobraźnia. Chcemy zaznaczyć, że to co się wydarza na scenie, zdarza się tylko raz i nigdy więcej!

W skład Hercklekotów wchodzą: Zofia Sław, Julia Olszewska, Justyna Biel, Paulina Komenda, Andżelika Walaszek-Pokora, Dagmara Ciećwierska, Gabriela Golińska, Arek Bochenek, Adam Fiduśkiewicz, Jarosław Zakrzewski, Kosma Masny, Igor Cholda

gru
17
niedz.
Niedzielny teatr improwizacji
gru 17@7:00 pm – 9:00 pm

Zapraszamy na pokaz absolwentów warsztatów improwizacji 1. stopnia w Szkole Komedii Wigwam Sql.
Co wymyślą nowi adepci sztuki improwizacji?
To najmocniej strzeżony sekret w stolicy. Jedno jest pewne: wszystkie sztuczki, które ćwiczyli potajemnie, ujrzą wreszcie światło dzienne.
Zapraszamy serdecznie!

sty
14
niedz.
Karnawałowe Impro Powidła
sty 14@6:00 pm – 7:00 pm
Karnawałowe Impro Powidła

Zapraszamy na karnawałowe Impro Powidła, czyli spontaniczny festiwal improwizacji teatralnej!

Wieczór rozpoczniemy wspólną rozgrzewką, po której zapraszamy na scenę dosłownie każdego! Będzie długa forma, ale nie zabraknie też scen dwójkowych i kultowych kwestii z kieszeni.

Czym jest improwizacja?
Improwizacja to granie scen teatralnych bez scenariusza. Grupa śmiałków, która wchodzi na scenę, tworzy świat, który istnieje tylko przez chwilę, a potem znika… Każdy z Was może u nas wystąpić! Mile jest u nas widziany u nas zarówno żółtodziób, jak i stary wyjadacz impro.

Wydarzenie organizuje szkoła komedii Wigwam Sql działająca przy szkole improwizacji Pan Wigwam. (htp://panwigwam.pl)

Wstęp wolny, po sali będzie chodzić kapelusz, który będzie zbierał dobrowolne datki na utrzymanie naszej sali warsztatowej

Kiedy: 14 stycznia (niedziela): 18.00-22.00
Gdzie: Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58A

sty
16
wt.
Nie znajdziesz tego na torrentach: Komunia
sty 16@8:00 pm – 10:00 pm
Nie znajdziesz tego na torrentach: Komunia @ Warszawa | mazowieckie | Polska

Zapraszamy na otwarty pokaz filmu KOMUNIA Anny Zameckiej. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką.

KOMUNIA
Film dokumentalny, 72 min
2016

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, autystycznym bratem i mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Sam Nikodem obserwuje zmagania bliskich ze swojej własnej, niezwykłej perspektywy.
„Komunia” odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość.

Reżyseria i scenariusz // Anna Zamecka
Zdjęcia // Małgorzata Szyłak
Montaż // Agnieszka Glińska, Anna Zamecka, Wojciech Janas
Opieka artystyczna // Jacek Bławut
Producent // Anna Wydra, Anna Zamecka, Zuzanna Król, Izabela Łopuch
Produkcja // HBO Polska, Wajda Studio, Otter Films
Współfinansowanie // Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybucja // Aurora

Nagrody (wybór):

* Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno – Nagroda Tygodnia Krytyki Filmowej
* Warszawski Festiwal Filmowy – Nagroda Główna w Konkursie Filmów Dokumentalnych
* Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Listapad” w Mińsku – Grand Prix dla najlepszego filmu dokumentalnego
* Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bratysławie – Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
* Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi – Grand Prix „Biała Kobra”
* Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) – Nagroda w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
* MFF Dokumentalnych „It’s All True” w Sao Paulo – Rio de Janeiro – Nagroda dla najlepszego dokumentu w konkursie międzynarodowym
* Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „DOK.fest” w Monachium – Nagroda SOS-Kinderdorfer Weltweit
* TRT Documentary Awards w Stambule – Nagroda dla najlepszego dokumentu
* OsloPix – Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
* Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie – Brązowe Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych
* Solanin Film Festiwal w Nowej Soli – Grand Prix
* Yamagata International Documentary Film Festival – Nagroda Główna
* Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Off Cinema” w Poznaniu – „Złoty Zamek”
* Europejska Nagroda Filmowa – Nagroda w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
* Festiwal Filmowy „Free Zone” w Belgradzie – Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Międzynarodowym, Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie 14+

** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

Projekt „Nie znajdziesz tego na torrentach” wystartował w styczniu 2012 roku w klubokawiarni Chłodna25, zainicjował go pokaz debiutu fabularnego w reżyserii Adriana Panka pt. „Daas”. Od tego czasu gośćmi cyklu byli m.in.: Wilhelm i Anka Sasnal [„Z daleka widok jest piękny”], Tomasz Wasilewski i Katarzyna Herman [„W sypialni”], z kolei Tomek Matuszczak, Jacek Piotr Bławut, Sławomir Shuty i Maciej Bochniak pokazywali swoje krótkie metraże: „Serce do walki”, „Jezioro” i „Pokój”. W Kosmos Kosmos, który przez rok był kolejną przystanią projektu, odbyły się seanse krótkometrażowych produkcji: Michała Szcześniaka, Krzysztofa Kasiora, Marcina Janosa Krawczyka i Marcina Bortkiewicza – pokaz jego filmów [„Cisza”, „Reguły gry”, „Nauczanie początkowe”, „Portret z pamięci” i „Lewa połowa twarzy”] zgromadził największą jak do tej pory torrentową publiczność. Po odsłonie cyklu w Resorcie i jego plenerowych edycjach w Kurorcie – pokazy filmów m.in. Aleksandra Dembskiego i Karoliny Bendery – przyszedł czas na nowe miejsce: Znajomi Znajomych.

Zapraszamy raz w miesiącu do klubokawiarni Znajomi Znajomych na spotkania z kinem spoza mainstreamowego obiegu. Zależy nam na tym, by przybliżać szerszej publiczności filmy, które na moment trafiły do kin, ale szybko zeszły z afisza, oraz takie, które, choć zrealizowane w Polsce, w ogóle nie znalazły się w planach repertuarowych krajowych dystrybutorów. Jak do tej pory pokazaliśmy między innymi takie produkcje jak: JUREK Pawła Wysoczańskiego, NOC WALPURGI Marcina Bortkiewicza, WIĘZI Zofii Kowalewskiej, HEL Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, BERLIN DIARIES Przemysława Wojcieszka, AGFA 1939. PODRÓŻ W CZASY WOJNY Michała Wnuka, ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI Tomasza Wasilewskiego, EDERLY Piotra Dumały, IKONA Wojciecha Kasperskiego i WALSER Zbigniewa Libery. Po pokazach zapraszamy na spotkania z gośćmi.

Wstęp na wszystkie seanse i spotkania jest bezpłatny.
Sala ma 70 miejsc siedzących.

sty
19
pt.
Koncert: Dosłowny
sty 19@8:00 pm – 11:00 pm
Koncert: Dosłowny

Nowy rok w ZZ rozpoczynamy koncertem zespołu Dosłowny!

Posłuchaj ich utworu „ASAP”:
https://www.youtube.com/watch?v=LeJM3-e3QIg&feature=youtu.be

Sami o sobie piszą tak:
„Jesteśmy pięcioma młodymi muzykami z Warszawy, a Dosłowny to byt, który wstępuje w nas i wypełnia nasze dusze synthpopem, rnb i neonową elektroniką.

Muzykę tworzymy w pracowni, gdzie przeprowadzane są najbardziej niebezpieczne eksperymenty. Rzędy słoików mieszczących głowy zapomnianych wokalistów italo-disco przyglądają się jak destylujemy ciężki groove Led Zeppelin i mieszamy go z ekstraktem z melodyjności Justina Biebera. Marmurowe popiersie Calvina Harrisa stoi milcząco, gdy klonujemy ręce Steviego Wondera, żeby przeszczepić je naszemu perkusiście.

Każdy z nas jest tak inny, jak woda jest inna od ognia, a ziemia od wiatru (tak, lubimy Earth, Wind & Fire), a razem tworzymy mieszankę owocującą tanecznym mariażem kilku stylów.”

WSTĘP FREE